Babskie Bielsko
Pierwszy na Podbeskidziu!

Folkowy naszyjnik — zrób go sama!

Ten styl jest bardzo kon­trow­er­syjny, ma zarówno swoich zwolen­ników jak i prze­ci­wników. Modna na folk­lor towarzyszy nam już od jakiegoś czasu. Szturmem pod­biła serca blogerek mod­owych oraz pro­jek­tan­tów. Folk­lor w nowoczes­nym wyda­niu jest kolorowy, wyrazisty, „krzyk­liwy”. Najlepiej, żeby „wys­tępował” poje­dynczo, przykład­owo w postaci dodatku — tore­bki, naszyjnika.

Motywy łowickie, krakowskie czy pod­ha­lańskie robią teraz prawdziwą furorę w świecie mody, nie tylko tej pol­skiej — są pokazy­wane za granicą. Polscy pro­jek­tanci coraz chęt­niej się­gają po inspiracje do ludowych korzeni, przez co nie tylko pro­mują swoją własną osobę, ale przede wszys­tkim pol­ską sztukę i kul­turę. Inspiracje trady­cyjnymi for­mami widać wszędzie. Motywy folk­lo­rysty­czne zna­jdziemy nie tylko na let­nich bluzkach i spód­ni­cach, ale także na obec­nie mod­nych bluzach. Ide­al­nie będą się one łączyć z gład­kimi mate­ri­ałami oraz for­mami. Jeśli chodzi o biżu­terię, to w łatwy oraz eko­log­iczny sposób same możemy stworzyć etno-​dodatki!

NASZYJNIK — JAK GO WYKONAĆ?

Będziemy potrzebować:

– 5,5 metra sznurka,

– muliny w kilku kolorach,

– nożyczek.

Ze sznurków należy ułożyć kilka pętli. Ile? Zależy to tylko od nas. Następ­nie zaz­naczamy miejsca, gdzie się mają kończyć kolory. Wiążemy supełki z muliny na sznurku, aż do miejsca, gdzie ma się zaczy­nać kole­jny kolor. Proste? Taki naszyjnik możemy mody­fikować za pomocą gotowych zaw­ieszek lub tych, które same stworzymy.

Wyko­nanie i zdję­cia za: stoliczku​nakryjsie​.word​press​.com

Dominika TwardzikDołącz do newslet­tera
Firmy dla Ciebie
  1. Malou
  2. Gabi­net Odnowy Bio­log­icznej „Farma Piękna”
  3. Katarzyna Anderka. Kos­me­tyki organ­iczne. Pro­gram skutecznego odkwasza­nia i odchudza­nia organizmu
Reklamy
Nasze Akcje

Partnerzy Babskiego Bielska

Organizatorki

Studio Mikstura
Redakcja Babskie Bielsko:
11 Listopada 60-62 (I piętro pok. 107)
43-300 Bielsko-Biała
Tel +48 33 810 68 79
Kom +48 793 070 286
Email:

Kontakt

Email: redakcja@babskiebielsko.pl

 

Projekt i Wykonanie: Cyber Sky

.